12 października, 2016

UBIEGASZ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

odszkodowanie-obrazekZadośćuczynienie to rekompensata pieniężna za doznaną przez poszkodowanego krzywdę, którą należy rozumieć szeroko, jako cierpienie fizyczne i psychiczne (ból, stany lękowe, nerwica, obniżenie nastroju). Krzywda jest następstwem uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, np. w wyniku wypadku, ale także cierpień związanych ze śmiercią osoby bliskiej.

Odszkodowanie jest świadczeniem należnym poszkodowanemu w związku ze szkodą materialną. Niekiedy odszkodowanie przybiera formę świadczeń okresowych (np. renta z tytułu zwiększonych potrzeb lub utraconych zarobków).

W sytuacji, gdy stałeś się osobą poszkodowaną w wyniku wypadku lub innego zdarzenia losowego, warto ubiegać się o należne Ci świadczenia pieniężne. Radca prawny oceni Twój przypadek, pomoże określić zakres szkody i oszacuje zadośćuczynienie lub odszkodowanie dla Ciebie, zapozna się z dokumentacją z miejsca wypadku, a przede wszystkim będzie reprezentował Twoje interesy na etapie negocjacji przedsądowych, jak i w toku postępowania sądowego. Procesy odszkodowawcze są niejednokrotnie skomplikowane i długie, a firmy zobowiązane do wypłaty świadczeń oporne na żądania poszkodowanych, dlatego też pomoc Radcy prawnego jest niezbędna do uzyskania pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy odszkodowawczej.